Depilacja miejsc intymnych - Depilacja miejsc intymnych laserem

MEDserwis.pl > Depilacja miejsc intymnych >Depilacja miejsc intymnych laserem

Depilacja miejsc intymnych laserem

Nie tylko dla większości kobiet, ale i mężczyzn usuwanie zbędnego owłosienia z okolic intymnych jest coraz ważniejsze. Powodem takiego stanu rzeczy są nie tylko względy estetyczne, ale również higieniczne, ponieważ owłosienie w miejscach intymnych jest siedliskiem bakterii, grzybów. Mogą na nich pozostawać resztki naszych wydzielin, które niewątpliwie sprzyjają infekcjom. Z drugiej strony niektórzy naukowcy twierdzą, że jedną z głównych funkcji owłosienia łonowego jest ochrona przed drobnoustrojami.
Sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia z okolic intymnych jest co najmniej kilka, zaczynając od golenia maszynką, poprzez depilację woskiem, po laserowe usuwanie owłosienia. Wybierając sposób usuwania owłosienia w miejscach intymnych należy pamiętać, że miejsca te są bardzo wrażliwe na ból i mocno ukrwione. Okolice bikini, wzgórka łonowego, jąder, odbytu są nadzwyczaj wrażliwe i podatne na wszelkie podrażnienia, które mogą być wynikiem nawet golenia maszynką, nie wspominając już o tych mogących pojawić się podczas woskowania. Nie każda metoda depilacji jest odpowiednia dla każdego ze względu na tzw. próg bólu. Dla jednych dobrym sposobem będzie usuwanie owłosienia za pomocą maszynki, dla innych kremem, jeszcze dla innych woskiem nie będzie stanowiła żadnego problemu, podczas gdy dla kogoś może być nie do zniesienia ze względu na ból. Depilacja miejsc intymnych z wykorzystaniem lasera zwykle wiąże się z odczuwaniem niewielkiego bólu.

Laserowa depilacja miejsc intymnych – przebieg zabiegu
Depilacja laserowa umożliwia pozbycia się zbędnego owłosienia na długi czas. Warunkiem jest poddawanie się zabiegowi regularnie w ustalonych odstępach czasowych. W ofercie gabinetów kosmetycznych można spotkać , które są wykorzystywane do usuwania zbędnego owłosienia. Oba te urządzenia generują światło laserowe. Różnica polega na długości generowanych fal świetlnych. Zasada działania tych urządzeń opiera się na zjawisku polegającym na zamianie światła laserowego w ciepło absorbowane przez melaninę. Dlatego też skuteczność działania tych urządzeń jest niższa w przypadku włosów jasnych, które zawierają mniejszą ilość barwnika w stosunku do ciemnych, które maja go zdecydowanie więcej. Podczas zabiegu laserowej depilacji owłosienia dochodzi do rozpadu struktur mieszka włosowego. Tkanki otaczające mieszek włosowy nie są uszkadzane.

Należy mieć na uwadze fakt, iż nawet laserowa depilacja nie pozbawi nas owłosienia na stałe. Usunięte laserowo włosy po jakimś czasie mogą zacząć odrastać, zwykle nie wcześniej niż po upływie 1-3 lat. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy owłosienie w miejscu laserowo depilowanym odrasta już nawet po kilku miesiącach. Jednak odrastające włosy są zdecydowanie rzadsze, cieńsze oraz bardziej delikatne, bowiem większość cebulek ulega trwałemu zniszczeniu podczas zabiegu laserowej depilacji. Na trwałość oraz skuteczność zabiegu wpływ ma wiele czynników indywidualnych danej osoby np.: typ skóry (rodzaj cery), ilość melaniny (barwnika) we włosie, grubość włosów, faza ich wzrostu w chwili zabiegu (światło lasera działa wyłącznie na włosy będące w pierwszej fazie wzrostu). Istotne w tym miejscu jest podkreślenie, iż nie włosy nie rosną w równym tempie, co oznacza, że nie wszystkie włosy w dniu zabiegu będą w pierwszej fazie wzrostu. W sytuacji, gdy włos poddany zabiegowi będzie się znajdował w innej fazie zrostu niż pierwsza, zabieg nie przyniesie rezultatów. Dlatego też należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie, aby moc zadziałać laserem na wszystkie cebulki.

Z tego powodu, bardzo ważne jest zdawanie sobie sprawy z faktu, iż całkowite usunięcie włosów po pierwszym zabiegu nie jest możliwe. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia należy powtarzać kilkakrotnie (średnio od 3 do 7 razy) w odstępach około 4-6 tygodni, w celu uchwycenia jak największej ilości włosów właśnie w fazie wzrostu.
Zanim dojdzie do pierwszego zabiegu, konieczna jest konsultacja kosmetologiczna w celu sprawdzenia stanu i typu skóry klienta, jego włosów i doboru odpowiednich parametrów urządzenia. Przed wykonaniem właściwego zabiegu, należy wykonać próbę laserową, która polega na tym, że dokonuje się jednego „strzału” i przez około 5-10 minut obserwuje reakcję skóry, czy nie występuje zbyt silne zaczerwienienie, czy klient nie odczuwa pieczenia, czy nie pojawia się obrzęk. Jeśli próba laserowa nie wykaże nieprawidłowości, można przestąpić do wykonania zabiegu.

Depilacja miejsc intymnych

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl